Listopad 2017

Mistrz recyklingu - konkurs ekologiczny

Konkurs pod nazwą Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady, odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego. Nauczyciele lub opiekunowie zgłaszają ekozespoły z klas 4-7 szkół podstawowych.

Zimowe utrzymanie dróg sezon 2017/2018

Za utrzymanie dróg (wojewódzkich, powiatowych i gminnych odpowiadają służby właściciela drogi. Właściciele nieruchomości są zobowiązani do utrzymanie w porządku ulic prywatnych i chodników.

Czas zimowy w GPSZOK

W Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki odpadów wprowadzono okresy działania: letni (od 1 kwietnia do 30 listopada) oraz zimowy (od 1 grudnia do 31 marca). W okresie zimowym Punkt jest czynny 3 x w tygodniu.

Warzywa i owoce na szczęście

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Warzywa i owoce – na szczęście!” Eksperci kampanii wyjaśniają jak działanie jelit zwiększa nasze poczucie szczęścia.

W Borzęcinie Dużym Królowa pobiła Gońca

26 listopada 2017 w hali sportowej ZSP w Borzęcinie Dużym odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stare Babice.

Spotkanie wiejskie w Borzęcinie - listopad 2017

Borzęcin, Mariew, Wierzbin, Zalesie, Topolin, Stanisławów, Buda - spotkanie wiejskie - 23 listopada 2017 w ZSP w Borzęcinie Dużym - relacja.

Spotkanie ot!warte w Pałacu Lasotów

25 listopada 2017 r. babiczanie spotkali się w zieloneckim Pałacu Lasotów, aby z grupą Karawana Opowieści odbyć podróż po tajemniczym świecie słowiańskich baśni, ballad, guseł i mitów.

Gminny Przegląd Chórów Szkolnych 2017

28 listopada 2017 roku w ZSP w Borzęcinie Dużym odbył się kolejny Gminny Przegląd Chórów Szkolnych.

Dyżury radnych 2017-2018

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice dotyczący dyżurów radnych od grudnia 2017 r. do czerwca 2018 r., w których mieszkańcy mogą zgłaszać wnioski i postulaty.

Babicka Fundacja „Na Przekór” w drodze

Tak już jest, że wszystko, czego sam dotkniesz, doświadczysz, spróbujesz pozostaje w Tobie najdłużej. Kierując się tą zasadą opuściliśmy po raz ostatni w tym sezonie szkolne mury i ruszyliśmy na szlak.

Strony