Babicki rajd rowerowy - relacja

Drukuj

W minioną sobotę (16 września 2017) rowerowo pożegnaliśmy lato w Gminie Stare Babice.

Po raz kolejny po 10:00 rajd wystartował z dwóch lokalizacji - z Borzęcina Dużego i Starych Babic.

Ponad 90 uczestników przejechało 27 km trasę która, mimo wcześniejszych opadów deszczu, była przejezdna i nie sprawiła większych kłopotów. Trochę piachu i błota w Kampinoskim Parku Narodowym nie przeszkodziło nikomu w ukończeniu rajdu. Ok. godziny 13:30 rowerzyści dojechali na Plac Chopina w Borzęcinie Dużym, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko z kiełbaskami.

Na mecie w pierwszej kolejności rozlosowano trzy rowery, ufundowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Następnie do uczestników rajdu trafiły gadżety rowerowe i promocyjne.

Cała impreza odbyła się przy bezdeszczowej aurze i w dobrej atmosferze, stworzonej przez uczestników rajdu. Czuliśmy się też bezpiecznie, za sprawą współpracy z KKP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Straży Gminnej ze Starych Babic oraz OSP ze Starych Babic.

Na rajdzie 16.09.2017

Dziękujemy Krzysztofowi Wiśniewskiemu ze Sklepu Rowerowego Turysta z Zielonek, który zweryfikował sprawność naszych jednośladów.

Uczestnictwo w rajdzie rowerowym, to najlepsza promocja jednośladu, w ten sposób Gmina Stare Babice rozpoczęła obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu,  który obchodzimy w dniach 16- 22 września 2017 r.

Rajdem rowerowym rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Zrównowazonego Transportu

Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu!
Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast i gmin do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze oraz korzystania z komunikacji miejskiej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

[więcej]

Zobacz także

  • 14-12-2018 18:21
    8-9-go grudnia 2018 r. w Hali Sportowej GOSiR-u odbył się V Pucharze Mazowsza MAZOVIA CUP 2018, którego organizatorem był klub RG LEGIA WARSZAWA. W zawodach wzięło udział 269 gimnastyczek z: Gruzji, Francji, Czech, Rosji, Holandii, Włoch i Polski.
  • 14-12-2018 15:45
    13 grudnia 2018 r. otwarto oferty w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Stare Babice. Wpłynęły tylko dwie oferty.
  • 14-12-2018 15:02
    20 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 w Starych Babicach w parku przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zostanie odsłonięta rzeźba „Pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim” – według trylogii Henryka Sienkiewicza.

Strony