Drogie odpady - 2. spotkanie gmin podwarszawskich

Drukuj

Ceny wywozu odpadów za wysokie! Drugie spotkanie gmin podwarszawskich

19 grudnia 2018 r. wójtowie i burmistrzowie gmin podwarszawskich wraz ze swoimi pracownikami zajmującymi się gospodarką odpadami oraz zamówieniami publicznymi spotkali się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 32.

Podobnie jak 7 grudnia 2018 r. szukano sposobów na obniżenie cen za wywóz odpadów komunalnych. Ich wysokość jak na razie dyktują firmy odbierające odpady.

Gospodarzem i prowadzącym był wójt gminy Sławomir Sumka. Przedstawił zebranym wynik przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Stare Babice. Potwierdziły się obawy dotyczące wzrostu cen wywozu odpadów.

Najtańsza zaoferowana cena wyniosła 782 449,20 zł brutto za miesiąc, natomiast w obecnie obowiązującej umowie dla Gminy Stare Babice jest to 343 340,21 zł brutto za miesiąc.

Zebrani wyrazili opinię, że podobne problemy czekają wszystkie gminy, które będą ogłaszały nowe przetargi na wywóz odpadów. Dlatego zdecydowano, aby o problemie rozmawiać w szerszym gronie i nagłośnić go.

W tym celu pod koniec stycznia 2019 r. planowane jest w spotkanie z przedsiębiorcami odpowiedzialnymi za przetwarzanie odpadów, samorządowcami oraz m.in. Ministrem Środowiska, Wojewodą Mazowieckim oraz Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Spotkanie ma zakończyć konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska oraz samorządowców.

 

Zobacz także

Strony