Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT)

Drukuj

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) trwa każdego roku od 16 do 22 września, stwarzając miastom i gminom okazję do przetestowania zrównoważonych alternatyw transportowych. Zachęcając mieszkańców do wyboru zrównoważonych środków transportu, takich jak spacer czy rower, możemy obniżyć emisję CO2, poprawić jakość powietrza i sprawić, że nasze miasta będą miejscami, w których lepiej się żyje i pracuje. Rok 2017 był jak dotychczas najbardziej udaną edycją ETZT dzięki udziałowi ponad 2500 jednostek samorządowych.
Zarejestruj swoje działania i wydarzenia na stronie www.mobilityweek.eu

W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się co roku w dniach 16-22 września, promowane są zrównoważone formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Kampania ma na celu pokazanie korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu, poprawa zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko, poprawę jakości powietrza, rozwój przedsiębiorczości lokalnej i zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Tegoroczne hasło kampanii – „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

Gmina Stare Babice kontynuuje w 2019 r. dopłaty dla mieszkańców gminy do długookresowych biletów komunikacji miejskiej w ramach Biletu Metropolitalnego. 
Przy zakupie biletu na 90 dni, oszczędności dla mieszkańca wynoszą do 130 zł. Więcej o bilecie metropolitalnym  można przeczytać na gminnej stronie internetowej http://www.stare-babice.pl/pl/news/bilet-metropolitalny-dla-mieszka%C5%84c%C3%B3w-gminy

  • W kategorii Dzień bez samochodu - upowszechnienie informacji o dniu darmowej komunikacji miejskiej, obejmującym wszystkie linie autobusowe ZTM na terenie Gminy Stare Babice  w Dniu bez Samochodu - 22 września, organizowanym i promowanym w porozumieniu z ZTM w Warszawie.

Zachęcamy Państwa  do włączenia się do akcji i zaplanowanie nowych aktywności wpisujących się w kampanię. Inicjatywy można zgłaszać na adres mail: programy–rozwoju@stare-babice.waw.pl.