IX Rodzinne Kolędowanie w Bliznem Jasińskiego

Drukuj

10 stycznia 2019 r., już po raz dziewiąty rozśpiewane rodziny z Gminy Stare Babice spotkały się na rodzinnym kolędowaniu pod hasłem „Przegląd Rodzinnych Kolęd i pastorałek”, które tradycyjnie organizowane jest w przedszkolu w Bliznem-Jasińskiego.

Organizatorki i nauczycielki z przedszkola: Iwona Iwańska-Brzeszcz i Kasia Żyżelewicz zaprosiły wszystkie chętne dzieci z całego Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Śpiewały rodziny, przedszkolaki z wujkami, ciociami, rodzicami chrzestnymi, rodzeństwem. Kolędowały dzieci ze szkół: w Starych Babicach, Borzęcinie Dużym, Koczargach Starych, Zielonkach-Parceli. Kolędowali nasi absolwenci, którzy łącząc się w grupę pod nazwą „Kolędnicy z Okolicy” przedstawili  pastorałki z krótką inscenizacją. Przyjechali uczniowie prezentując ze swymi bliskimi bardzo profesjonalne wersje bożonarodzeniowych pieśni. Akompaniowali sobie na pianinie, skrzypcach, ksylofonie, saksofonie i gitarze.

W tym roku dołączyli też zaproszeni, wyjątkowi goście. Ze swoją rodziną wystąpił Darek Malejonek „Maleo”- ojciec chrzestny jednej z uczestniczek, który tak podsumował wieczór - Jestem zachwycony tym, że dzieci nie zostały w domach przykute do swoich smartfonów, tylko śpiewają tu z nami!

Tegoroczny przegląd zaszczycił swoją obecnością jeszcze jeden miły gość - Marcin Steczkowski. Jest on jednym z najmłodszych członków znanej, muzykującej rodziny. Miły, skromny, a jakże utalentowany muzyk podzielił się swoimi umiejętnościami  wokalno-instrumentalnymi. Grał i śpiewał kolędy akompaniując tym, którzy występowali. Ten wspólny wieczór Pan Marcin okrasił opowieściami o tym, jak kolędowanie wygląda w jego rodzinie. To było niezwykłe spotkanie, ciepłe, miłe i rodzinne.
Już teraz zapraszamy wszystkich za rok mając nadzieję, że duch podtrzymywania tej pięknej polskiej tradycji nigdy w babickim narodzie nie wygaśnie!

Tekst: Katarzyna Żyżelewicz

Zdjęcia: Gazeta Babicka/IB

Zobacz także

Strony