Koncert „Noce w ogrodach Hiszpanii”

Drukuj

18 sierpnia, w ramach Kulturalnego Lata, nasi mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w niezwykle porywającym wydarzeniu w gorącym, hiszpańskim klimacie – połączeniu sztuki flamenco z rytmami hiszpańskiej muzyki. Scena plenerowa w babickim parku zamieniła się w klimatyczny hiszpański ogród a licznie przybyli mieszkańcy urzeczeni oglądali to intrygujące show.

Przenieśliśmy się do gorącej Andaluzji, gdzie kobiety patrzą głęboko w oczy. Widzów urzekła nieprawdopodobna harmonia flamenco oraz najpiękniejszych dzieł kompozytorów przełomu XIX i XX wieku inspirowanych Hiszpanią w tysiącu muzycznych odcieni.

Tytuł koncertu został zaczerpnięty z cyklu obrazów muzycznych przedstawiających idylliczny klimat południa Półwyspu Iberyjskiego. Zainspirowani tym wielowymiarowym kalejdoskopem dźwiękowym artyści łączą te pieśni z autentyczną sztuką andaluzyjskich Cyganów.

Podczas koncertu przeplatały się dwa światy – klasycznie wykształconych śpiewaków i instrumentalistów oraz świat tańca i muzyki flamenco.

Na scenie zatańczyła Nadia Mazur - jedna z nielicznych w Polsce tancerek, które odebrały pełne wykształcenie w zakresie sztuki flamenco w kolebce gatunku - Sevilli. Nadia od lat prowadzi elitarną szkołę flamenco oraz organizuje spektakle i pokazy taneczne w Polce i za granicą.

Na scenie towarzyszyła jej Beata Kraska, utalentowana sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie o niezwykle bogatym życiorysie artystycznym.

Wystąpili: Beata Kraska, Maria Światłoń, Katarzyna Rzeszutek, Jakub Niedoborek

Taniec: Magdalena Faszcza, Olga Lisiewska, Elżbieta Pieprzowska, Nadia Sadowska

Choreografia: Nadia Mazur

Zobacz także

Strony