Międzynarodowe Mistrzostwa Crossminton 2019

Drukuj

Zapraszamy Państwa na dzienno-nocne Międzynarodowe Mistrzostwa w dyscyplinie sportowej CROSSMINTON, które odbędą się 16 lutego 2019 r. w hali sportowej GOSiR Stare Babice, w Zielonkach - Parceli przy ul. Południowej 2.

Jest to z pewnością unikatowe wydarzenie sportowe odbywające się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. 

Tego typu rozgrywki organizowane są regularnie od 2013 roku jak dotąd tylko w Polsce, mimo tego, że crossminton jako sport na stałe zadomowił się już w 35 krajach na świecie. Jego nocna wersja – blackminton – pojawiała się zazwyczaj, jako ciekawa impreza towarzyska organizowana po turniejach crossmintona. W ciemnościach rozświetlonych przez specjalne lampy UV fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian rozgrywek.

W sobotę, 16 lutego 2019 rozegrane zostaną dwa turnieje, rozpoczynające kolejny cykl rozgrywek crossmintonowych w Polsce. Przed południem zawodnicy rywalizować będą o trofea i tytuły Międzynarodowego Mistrza/Mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych w grach singlowych i deblowych.  Z pewnością wrażeń nie zabraknie, a niepewność wygranej w tegorocznych rozgrywkach towarzyszyć może wielu zawodnikom, bo turniej zaliczany jest do międzynarodowego rankingu ICO  i jest dostępny również dla graczy z innych krajów. Zatem dopóki speeder w grze, wszystko się może zdarzyć.

Wieczorem natomiast część graczy wystartuje w turnieju blackmintonowym. Nocne crossmintonowe rozgrywki to wyjątkowe wydarzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.  Zawodnicy walczą o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi lotkami Speeder®Night. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze są widoczni dzięki oświetleniu UV.

>>> Kilka słów o dyscyplinie Crossminton <<<

Zobacz także

Strony