Piknik historyczny w Lipkowie

Drukuj

Zapraszamy na Piknik Historyczny, który przeniesie nas w wiek XVII. 12 maja 2019 r. o godz. 14:00 polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach Trylogii, gdzie główną atrakcją będzie inscenizacja słynnego pojedynku Jurko Bohuna z Michałem Wołodyjowskim

Na jeden dzień polana w Lipkowie zamieni się w wielkie widowisko historyczne. Dzięki grupie historycznej „Sarmackie Dziedzictwo” goście pikniku będą mogli poznać dawne zwyczaje szlacheckie, podziwiać stroje z epoki i posłuchać opowieści, jak to w owych czasach bywało. Będą widowiskowe pokazy konne w wykonaniu husarzy i kozaków.  Oprawę muzyczną zapewni nam zespół muzyki renesansowej "Fleurdelis" i „Bergamasca”.

Odbędą się również warsztaty rzemiosł dawnych. Bedzie to swoiste spotkanie z żywą historią. To ta część pracy, którą każdy lubi, bo kiedy powstaje rzecz wykonana samodzielnie, zawsze powoduje impuls do dalszego działania, dzielenia się nabytą wiedzą. Warsztaty są skierowane dla dzieci i dorosłych na różnych poziomach trudności i w różnych grupach wiekowych. Kultura tradycyjna prezentowana jest zarówno w swoich formach autentycznych, jak i wzbogaconych współczesnymi elementami artystycznymi, inspirującymi się folklorem.

Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi i tkaninami prowadzony przez Przemysława Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne.

Zapraszamy na spotkanie z „żywą historią”.

Jak dojechać do Lipkowa ?

Dojazd drogą powiatową nr 4126W (Izabelin-Lipków-Stare Babice) lub z Warszawy autobusem podmiejskim linii 714 – przystanek „Lipków-Muzeum” oraz komunikacją lokalną linii: L-6, L-7.

Do zobaczenia !

Załącznik: 

Zobacz także

Strony