Ponad 31 tysięcy złotych dla WOŚP

Drukuj

220. artystów na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury, blisko 50 wolontariuszy i 15 osób z zalakowanymi puszkami, ponad 30 atrakcyjnych licytacji. Atmosfera współdziałania i siła, jaką odczuwa się w grupie osób niosących bezinteresowną pomoc. To właśnie magia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 27. Finał za nami - po raz pierwszy również w Domu Kultury Stare Babice.

W tym roku po raz pierwszy w akcję włączył się Dom Kultury Stare Babice (organizator sztabu Nr 5299) oraz starobabickie SORNO. Po raz trzeci w naszej gminie sztab zorganizowała szkoła EDU-LAB oraz Przedszkole w Starych Babicach. Przedszkolny Sztab Nr 3715 dzięki zaangażowaniu pracowników, rodziców, absolwentów i dzieci zebrał sumę 2060,55 zł. W Domu Kultury już w sobotę 12 stycznia w kilku pracowniach trwały warsztaty kreatywne. Uczestnicy stworzyli najróżniejsze prace, które zasiliły kiermasz Orkiestry. A w niedzielę 13 stycznia w Zielonkach-Parceli działo się, oj działo!

Na Hali Sportowej GOSiR w Zielonkach-Parceli został zorganizowany turniej piłki nożnej. Rywalizowały zespoły z rocznika 2011. Organizatorem był GOSiR Stare Babice i GKS Naprzód Stare Babice. Puchary i medale wręczali Sławomir Sumka – Wójt Gminy Stare Babice oraz Henryk Kuncewicz – Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice. Odbyły się również otwarte zajęcia jogi organizowane przez Szkołę Jogi Halasana i gimnastyka dla seniorów z Fundacją Aktywni Dłużej.

Więcej o turnieju na stronie GOSiR Stare Babice

W Bibliotece Gminy Stare Babice odbył się kiermasz książek, a w pracowniach Domu Kultury warsztaty: Eksperymenty Mały Edison, GotujMania, kulinarne,  architektoniczne - DoRoboty oraz gier planszowych i zręcznościowych pod czujnym okiem trenerów Domu Kultury I Polskiego Stowarzyszenia Carrom.

O 14:00 na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury gości i organizatorów powitał Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, który podziękował mieszkańcom za przybycie i wsparcie pieniężne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a organizatorom za przygotowanie wydarzenia.

WOŚP to także święto muzyki! Rozpoczęła je Babicka Orkiestra Dęta im. Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego. Następnie odbyły się pokazy taneczne grupy Happy Dance Studio w kilku kategoriach wiekowych – od 2-latków  po seniorów (wystąpiły grupy z Ożarowa Mazowieckiego, Bielan i Starych Babic). Po nich na scenę tanecznym krokiem wbiegli mistrzowie tańca towarzyskiego ze swoimi podopiecznymi z Rising Stars – Dance Sport Akademy. W dalszej kolejności obejrzeliśmy zajęcia teatralne Teatru Muzycznego POLOT, Teatru "Zielonki-Gęś" z Aleksandrą Perkowską oraz grupy teatralnej pod kierownictwem Mateusza Kalinowskiego. Na zakończenie tej części programu spektakl zaprezentowało Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni.

Grupa wokalna Domu Kultury Stare Babice wystąpiła ze swoją instruktorką Sylwią Przetak. Utwory gitarowe wykonali Mirosław Łączyński w duecie z dyrektorem Domu Kultury Stare Babice Januszem Czają oraz z Maciejem Antonim Skopem. Swoje umiejętności zaprezentowali na scenie: grupa akrobatyczna Akrosfera Stare Babice, zespół flamenco prowadzony przez Nadię Mazur, International Capoeira Raiz, Beata Rozmanowska z Zespołem (stepowanie), Arkadiusz Abramowski (speedcubing - układanie kostki Rubika na czas).

Po tym na scenie królowała muzyka: raper Mosad Adrian , duet gitarowy Woch&Guzik Duo, zespoły On Stuff i Orange Zebra. Koncert finałowy brawurowo poprowadziła Weronika Kalinowska.

Gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w 27. Finale, w szczególności zaś wolontariuszom, sponsorom i partnerom. Oddzielne podziękowania kierujemy do Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Turka za cenne przedmioty przekazane na licytacje.

Sztabem w Zielonkach-Parceli pokierowali Marek Biarda i Paulina Nowakowska z pomocą Jarosława Płóciennika.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: Gazeta Babicka

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Zobacz także

Strony