Premiera spektaklu „Kto otworzy drzwi"

Drukuj

W sobotni wieczór, 23 lutego 2019 r. na scenie Domu Kultury Stare Babice miała miejsce premiera spektaklu pt. „Kto otworzy drzwi".

Tę ambitną i trudną sztukę autorstwa współczesnej ukraińskiej pisarki Nedy Neżdany przedstawiły aktorki Teatru Mewa – Aleksandra Perkowska i Julia Trębacz-Mazurek w dwuosobowej reżyserii Ludmiły Miłowanowej i Aleksandry Perkowskiej. Wydarzenie objął patronatem Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, a organizatorem był Dom Kultury Stare Babice.

Aktorki przedstawiły ważną i dającą do myślenia sztukę o tym, że każdy człowiek ma wybór: kim i jak chce być w swoim życiu. Opowieść o dwóch kobietach i ich spotkaniu na granicy życia i śmierci, o spotkaniu w miejscu nietypowym – w prosektorium. Odcięte od świata rzeczywistego poddały się plątaninie myśli na temat życia i tego, co w nim najważniejsze. Skąd się tu wzięły? Czemu nie mogą się wydostać i dlaczego odcięty telefon wciąż dzwoni? Bohaterki nie wiedzą, co się z nimi dzieje, nie wiedzą, kto je zamknął, nie wiedzą nawet, czy są żywe czy martwe. A najgorsze jest to, że muszą wybierać...

Nowością i pomysłem Domu Kultury Stare Babice jest opieka nad dziećmi podczas spektaklu. Rodzice, którzy do tej pory nie mogli korzystać z udziału w przedstawieniach ze względu na obowiązki rodzicielskie -  tym razem uczestniczyli w wydarzeniu, ciesząc się pełnym komfortem. Opieką nad dziećmi zajęły się osoby z Fundacji Nasze Szczęścia, aktorzy Teatru Bliżej Nieba oraz młodzież ze szkoły podstawowej w Zielonkach-Parceli. Tego wieczoru uzbierała się ponad 30-sto osobowa grupa pociech, zaopiekowana w dwóch zespołach.

Widzowie mogli spotkać się i porozmawiać z aktorkami po spektaklu podczas poczęstunku z okazji premiery.

Zobacz także

Strony