Spektakl „Ciao ciao Bambina – nasze włoskie boskie piosenki”

Drukuj

25 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury Stare Babice odbędzie się spektakl teatralno-muzyczny pn.: „Ciao ciao Bambina – nasze włoskie boskie piosenki”.

„Ciao ciao Bambina – nasze włoskie boskie piosenki” to inspirowany życiem Marino Mariniego – człowieka, który nauczył Kraków tańczyć twista – znakomity spektakl teatralno-muzyczny.

Włoski kompozytor i piosenkarz wspomina swoje życie i artystyczną drogę, prowadząc publiczność przez trzy dekady XX wieku. Staniemy się współtowarzyszami podróży statkiem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznamy środowisko nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy zasiądziemy na rewiach i kabaretach Neapolu i Rzymu, by stamtąd trafić do paryskiej Olimpii. Wielki sukces nad Sekwaną to kolejny punkt zwrotny.

Nie obejdzie się bez polskiego wątku, genezy popularnej nad Wisłą diety Twist oraz przeboju „Nie płacz, kiedy odjadę”.

W roli głównej czarujący Nicola Palladini – śpiewający aktor i tancerz, absolwent rzymskich szkół teatralnych. Z Polską związany od 2011 roku, gdzie debiutował główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu „Cabaret” w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny

Zobacz także

Strony