Znamy zwycięzców Stare Babice BMX Challenge 2019

Drukuj

Za nami bardzo udana, 6. edycja zawodów BMX w Starych Babicach, które odbyły się 3 sierpnia 2019 r. w Borzęcinie Dużym. Idealna pogoda przyciągnęła sporą liczbę kibiców, którzy mogli podziwiać zmagania najlepszych zawodników z Polski, ale także z zagranicy.

Tym razem do startu zgłosiło się 22 zawodników, a wśród nich reprezentanci Lwowa, Łodzi, Olsztyna, Białegostoku, Pszczyny, Bierunia, Warszawy, Pruszkowa i oczywiście Starych Babic. Najmłodszy uczestnik – Ksawery Rusznica z Warszawy – miał zaledwie 5 lat!

W kategorii JUNIOR triumfował jadący w swoich pierwszych zawodach w życiu 10-letni Norbert Wierzchołowski z Borzęcina Dużego. Drugie miejsce zajął Dawid Bożyk z Koczarg Starych, a trzecie Alan Rusznica z Warszawy. 
Na podium najliczniejszej – 9-osobowej – kategorii AMATOR stanęli odpowiednio: 1. Maksym Pavlow (Lwów, Ukraina), 2. Hubert Walczak (Łódź), 3. Dawid Szaniawski (Łódź). 
Wśród PROsów w walce o pierwsze miejsce zmierzyło się dwóch mistrzów z poprzednich lat – Piotr Leszczyński (2017) i Patryk Teul (2018). Ostatecznie o zaledwie 8 pkt lepszy okazał się Patryk (Białystok) i to on obronił tytuł mistrza z ubiegłego roku. Drugie miejsce zajął Piotr (Bieruń), a trzecie – podobnie jak rok temu – Mariusz Mikucki (Warszawa). Przegraną w kat. PRO „Leszczu” powetował sobie zgarniając główną nagrodę za BEST TRICK.
Na publiczność, jak co roku, czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez GOSiR Stare Babice: bezpłatny grill, koszulki, czapeczki oraz piękny rower BMX, który trafił do młodego mieszkańca gminy. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy go w 7. edycji Stare Babice BMX Challenge!

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia (fot. Oskar Dąbrowski):

Zobacz także

Strony