Serwis Informacyjny UG - kwiecień 2016

Drukuj

29 kwietnia 2016, nr 480

GMINA, URZĄD, TEREN

WYDŁUŻONY CZAS PRACY URZĘDU SKARBOWEGO  W dniu 29 kwietnia czas pracy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany zostanie wydłużony do godz. 18:00.


ODWOŁANY DYŻUR POWIATOWEGO RZECZNIKA KONSUMENTA W dniach  27 kwietnia - 2 maja  dyżury Powiatowego Rzecznika Konsumentów zostają odwołane z powodu urlopu Rzecznika. Osoby, które chcą uzyskać poradę prawną zapraszamy na dyżur w dniu 4 maja.


GODZINY PRACY URZĘDU GMINY Informujemy, że 2 maja Urząd Gminy Stare Babice pracuje w niezmienionych godzinach, tj. 8:00 – 17:00.


GMINNA BIBLIOTEKA NIECZYNNA Informujemy, że 2 maja Gminna Biblioteka będzie nieczynna.


APEL O ZWROT KSIĄŻEK Dyrektor Biblioteki Gminnej apeluje do czytelników o zwrot wypożyczonych materiałów niezwróconych  w regulaminowym czasie. Obecnie wszyscy, którzy zwrócą przechowywane pozycje, nie będą musieli płacić  kar finansowych. Nowy regulamin biblioteki dostępny jest na stronie http://www.stare-babice.pl/pl/news/informacje-z-gminnej-biblioteki.


STRAŻAK POTRZEBNY OD ZARAZ OSP Borzęcin poszukuje kandydatów na strażaków. Jeśli czujesz się na siłach oraz rozumiesz, że bycie strażakiem to nie praca, lecz służba, skontaktuj się z OSP Borzęcin, tel. (22) 752 07 00.


DZIEŃ OTWARTY W OSP BORZĘCIN 8 maja Strażnica OSP Borzecin zaprasza na Dzień Otwarty Strażnicy. W godz. 11:00 - 18:00 będzie można zwiedzić strażnicę, poznać wyposażenie jednostki strażackiej, dowiedzieć się wiele na temat służby w straży pożarnej. Zapraszamy!


WYSTARTOWAŁ KONKURS WOLONTARIUSZ ROKU 2016  Wójt Gminy Stare Babice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Odkrywamy Świat serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu Wolontariusz Roku 2016. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Odkrywamy Świat i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów, którzy Państwa zdaniem, za bezinteresowne, bezpłatne i wykraczające poza relacje rodzinno - przyjacielskie działania powinni otrzymać tytuł Wolontariusz Roku 2016. Kandydatury należy zgłaszać do 31 października b.r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie http://www.stare-babice.pl/pl/news/wolontariusz-roku-2016.


ZMIANA KURSOWANIA LINII AUTOBUSOWEJ 729 Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że  w związku z brakiem przejazdu na ul. Kwiatowej w Mariewie,  od 26 kwietnia od godz. 9:00 do odwołania linia 729 zostaje skierowana na trasę skróconą: OS. GÓRCZEWSKA – (…) – STANISŁAWÓW: SPACEROWA – MARIEW, POWRÓT: MARIEW – STANISŁAWÓW: SPACEROWA – BORZĘCIN DUŻY: WARSZAWSKA – (…). W związku z tym zawiesza się funkcjonowanie przystanków: WÓLCZYŃSKA 01, WÓLKA 01, CHABROWA 01, LEŚNA 01,  TOPOLOWA 01. Odjazdy z krańca MARIEW będą opóźnione o 7 minut w stosunku do podstawowego rozkładu jazdy linii 729.

OGŁOSZENIA

PRACA Potrzebny pracownik/ca do salonu z grami - Zielonki Wieś. Godziny pracy do ustalenia. Uczciwy, nie pijący, nie grający. Możliwa umowa o pracę po okresie próbnym. 8 zł/h. Kontakt tel. 517 126 350.


PRACA Pilnie zatrudnię samodzielnych FRYZJERÓW w pełnym lub dowolnym wymiarze godzin, możliwość pracy tylko w piątki i soboty,  bardzo dobre wynagrodzenie - świadczenia. Praca w Warszawie  na Woli w renomowanym salonie. Szczegóły pod numerem tel. 604 228 974.


PRACA Zatrudnimy mechanika z doświadczeniem do serwisu wymiany opon. W ramach obowiązków osoby pracującej na stanowisku będzie wymiana opon w samochodach osobowych i dostawczych. Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, ponieważ poza sezonem wymiany opon niniejsza osoba pracuje w magazynie części i zajmuje się pakowaniem oraz rozwożeniem części do samochodów i autobusów do klientów w Warszawie i okolicach. Nasza firma mieści się w miejscowości Zielonki Wieś.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 696 099 019.


PRACA Zatrudnię do pracy w nowootwartym sklepie alkoholowym 24h w Latchorzewie - Stare Babice. Praca zmianowa.
Zgłoszenia proszę kierować na adres e - mailowy: mailto;premium.md@wp.pl.


PRACA Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego, ul. Żeromskiego 8, 96-500 Sochaczew, tel. 723 428 001, poszukuje kandydatów na stanowiska:

  • Operator Produkcji  CNC/ Pomocnik Operatora Produkcji CNC (Sochaczew,  wymagany rys. techniczny, 1 lub 3 zmiany),
  • Pracownik Magazynowy (Kampinos, 1 zmiana, godz. 8:00-16:00),
  • Pracownik Magazynowy (Ołtarzew, 1 zmiana, godz. 8:00-16:00),
  • Sprzedawca (sklep Cukiernia – Błonie,2 zmiany, książeczka sanepid).
    Kontakt osobisty w siedzibie biura: ul. Żeromskiego 8, 96-500 Sochaczew, tel. 723 428 001.


22 kwietnia 2016, nr 479

GMINA, URZĄD, TEREN

ANALIZA POTENCJALNEGO ODDZIAŁYWANIA ZAPACHOWEGO MPO RADIOWO – MEDIACJE ŚRODOWISKOWE Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Kampinoska” zaprasza na spotkanie – mediację środowiskową, która odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:00 w sali na I piętrze budynku administracyjnego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów „Kampinoska” przy ul. Kampinoskiej 1 w Warszawie. W ramach spotkania mediacyjnego zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia: 1. Analiza potencjalnego oddziaływania zapachowego MPO Radiowo 2. Emisja bioaerozolu z odpadów przetwarzanych w wybranych bioreaktorach    z zastosowaniem preparatów dezodoryzujących 3. Aktualny stopień wdrożenia programu naprawczego na terenie Zakładu w zakresie ograniczania potencjalnego oddziaływania zapachowego 4. Rekomendacje zespołu badawczego/mediatorów w zakresie instrukcji utrzymania czystości i porządku na terenie Zakładu wraz z propozycją wprowadzenia dalszych działań w funkcji czasu. Spotkanie realizowane jest w związku z procesem mediacji środowiskowych pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o. oraz zainteresowanymi stronami przy wsparciu Stowarzyszenia Eko-Biegły skupiającego ekspertów  z zakresu ochrony środowiska i mediacji środowiskowych.


WYDŁUŻONY CZAS PRACY URZĘDU SKARBOWEGO  W dniach 28 i 29 kwietnia czas pracy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany zostanie wydłużony do godz. 18:00.


ZGŁASZANIE WNIOSKÓW DO MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO Wójt Gminy Stare Babice zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Stare Babice Uchwały Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na różnych obszarach Gminy Stare Babice, zwanego planem zagrodowym, zmienionej Uchwałą Nr XI/81/15 Rady Gminy Stare Babice z dnia 15 października 2015 r. Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego. Wnioski do planu należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Stare Babice. ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice w terminie do dnia 28 kwietnia 2016 r. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Wójt gminy informuje również, że Gmina Stare Babice przystępuje do postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko skutków realizacji ww. planu, obejmującego w szczególności sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokumentacja sprawy wyłożona jest do wglądu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 i można zapoznać się z nią w godzinach pracy urzędu. Wnioski na piśmie należy składać do 28 kwietnia 2016 r. w kancelarii urzędu gminy, pok. nr 10, pocztą na adres: 05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32, ustnie do protokołu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (opatrzone podpisem elektronicznym) na adres: architektura@stare-babice.waw.pl. Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Informujemy, że Uchwała Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. wraz ze szczegółowym załącznikiem graficznym dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Uchwały Rady Gminy".


UWAGA! WYŁĄCZENIA PRĄDU! 28 kwietnia w godz. 8:00-9:00 oraz 14:00-15:00 planowe wyłączenia prądu w Klaudynie przy ul. G. Bacewicz , ul. K. Wiłkomirskiego , ul. H. Wieniawskiego, ul. P. Czajkowskiego, ul. N. Paganiniego, ul. W. Lutosławskiego, ul. K. Szymanowskiego nr 3 , 3A , 4 , 5 , 6 , 8 , 10 , 12, ul. G. Verdiego, ul. W. A. Mozarta, ul. M. Ravela.

ZAPROSZENIA

INFORMACYJNY BUS 500+ Zapraszamy 22 kwietnia w godz. 8:30-12:00 do Busa promującego program „Rodzina 500 plus”. Zaparkuje on przy urzędzie gminy, ul. Rynek 21. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje o głównych założeniach Programu, warunkach jego powstawania, będą mogli uzyskać również bieżące informacje, a także pobrać wnioski. Na każdego z mieszkańców zainteresowanych Programem 500+ będą czekały foldery i materiały promocyjne.


AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się  24 kwietnia w godz. 9:00-12:30 na parkingu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 828. Prosimy tego dnia pamiętać o spożyciu lekkostrawnego posiłku oraz zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania.


CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SMOLNA Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w dniu 27 kwietnia w godz. 10:00-12:00 Podatek od towarów  i usług (VAT) oraz 27 kwietnia w godz. 12:00-15:00 Zasady rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych.  Zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych. Adres: ul. Smolna 4/Kruczkowskiego 5, Park Karola Beyera, 00-375 Warszawa. Kontakt: tel. (22) 443 07 56, więcej informacji na stronie www.firma.um.warszawa.pl.


KOCHASZ TANIEC? Centrum Tańca Swing w Łomiankach serdecznie zaprasza na bezpłatne, integracyjne zajęcia taneczne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17:30-20:30 (grupy początkujące) oraz w piątki w godz. 15:30-17:00 (grupa zaawansowana)  w Centrum Tańca Swing przy ul. Równoległej 22 a w Łomiankach.  Zapisy pod nr. tel. 604 534 990.

OGŁOSZENIA

  • PRACA DLA KIEROWCY Zatrudnię kierowcę C+E, stała trasa, karta kierowcy. Tel. 513 144 909.
  • PRACA DLA OPIEKUNKI Pilnie poszukuję opiekunki do osoby dorosłej (po operacji), na pełen etat, w Lipkowie. Więcej informacji pod numerem tel. 609 219 887.
  • PRACA DLA KIEROWCY Dam pracę na stanowisku kierowca C+E. Cały kraj, pon.-pt. Jazda pod spedycją. Tel. 604-218-471.
  • PRACA  PRACOWNIK SORTOWNI K-ex Sp z.o.o poszukuje pracownika sortowni. Warunki: od pon. do pt. w godz. 20:00-4:00; okres próbny: 90 zł netto za noc umowa zlecenie; nie wymagamy doświadczenia. Miejsce pracy: Mościska, ul. Bakaliowa 1. CV prosimy przesłać na adres: marcin.stolarski@k-ex.pl, lub prosimy o kontakt tel. (22) 244-82-56, po godz. 12:00.

15 kwietnia 2016, nr 478

GMINA, URZĄD, TEREN

ROZTRZYGNIĘTO PRZETARG USTNY (LICYTACJĘ) SAMOCHODU MERCEDES-BENZ 12 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Gminy  Stare Babice odbył się   przetarg ustny (licytacja)  na sprzedaż samochodu  ciężarowego do 3,5 t marki: MERCEDES-BENZ, model: 110 Vito Diesel 2,7t, nr rejestracyjny: WZ30700, rok produkcji: 1997. Nabywcą pojazdu została firma: Hotel Amax s.c. z siedzibą w Mikołajkach (11-730) przy ul. Spacerowej 7, za cenę osiągniętą w licytacji w wysokości 9.000 zł (dziewięć tysięcy złotych) brutto. W związku z powyższym przetarg został zakończony i rozstrzygnięty.


JAK WYPEŁNIĆ ZEZNANIE PODATKOWE ZA ROK 2015? PODPOWIEDZĄ W URZĘDZIE GMINY  Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa - Bielany informuje, że w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 32 w dniu 15 kwietnia zaplanowany został dyżur pracowników Urzędu Skarbowego Warszawa - Bielany. Dyżur pełniony będzie w godzinach 9:00-14:30 w sali konferencyjnej urzędu gminy, ul Rynek 32. Podczas dyżuru zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje o sposobie korzystania z e-Deklaracji oraz wyjaśnić wątpliwości związane z prawidłowym sporządzeniem zeznania podatkowego. Ponadto w dniu 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych będzie zorganizowany „Dzień otwarty”. W siedzibie Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany przy ul. Skalbmierskiej 5 będzie on trwał od godz. 8.00 do 13.00. W dniach 28 i 29 kwietnia czas pracy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany zostanie wydłużony do godz. 18:00.


BADANIE ANKIETOWE NA TERENIE GMINY Uprzejmie informujemy, że w dniach 9-16 kwietnia 2016 r. wśród mieszkańców Gminy Stare Babice zostanie przeprowadzone badanie ankietowe dotyczące potrzeb w zakresie świadczenia wybranych usług publicznych w gminie oraz korzystania z lokalnych przestrzeni publicznych. Badanie zrealizują studenci gospodarki przestrzennej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jeśli do Państwa drzwi zapuka ankieter legitymujący się stosownym zaświadczeniem oraz imiennym identyfikatorem, przyjmijcie go Państwo życzliwie i – w miarę możliwości – udzielcie odpowiedzi na pytania z ankiety. Ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi na pytania nie zajmą Państwu dłużej niż 15 minut.


ZAPROSZENIE NA POSIEDZENIE KOMISJI ORAZ SESJĘ RADY GMINY 19 kwietnia o godz. 13:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej, następnie o godz. 14:00 wspólne posiedzenie Komisji; urząd gminy, ul. Rynek 32. 20 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej, urząd gminy, ul. Rynek 32. 21 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się XVII Sesja Rady Gminy, urząd gminy, ul. Rynek 21.


ZGŁASZANIE WNIOSKÓW DO MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO Wójt Gminy Stare Babice zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Stare Babice Uchwały Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na różnych obszarach Gminy Stare Babice, zwanego planem zagrodowym, zmienionej Uchwałą Nr XI/81/15 Rady Gminy Stare Babice z dnia 15 października 2015 r. Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego. Wnioski do planu należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Stare Babice. ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice w terminie do dnia 28 kwietnia 2016 r. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Wójt gminy informuje również, że Gmina Stare Babice przystępuje do postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko skutków realizacji ww. planu, obejmującego w szczególności sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokumentacja sprawy wyłożona jest do wglądu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 i można zapoznać się z nią w godzinach pracy urzędu. Wnioski na piśmie należy składać do 28 kwietnia 2016 r. w kancelarii urzędu gminy, pok. nr 10, pocztą na adres: 05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32, ustnie do protokołu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (opatrzone podpisem elektronicznym) na adres: architektura@stare-babice.waw.pl. Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Informujemy, że Uchwała Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. wraz ze szczegółowym załącznikiem graficznym dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Uchwały Rady Gminy".

ZAPROSZENIA

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 24 kwietnia w godz. 9:00-12:30 na parkingu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 828. Prosimy tego dnia pamiętać o spożyciu lekkostrawnego posiłku oraz zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania.


CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SMOLNA Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w dniu 19 kwietnia w godz. 9:00-13:00  Jak zacząć… środki na start. Adres: ul. Smolna 4/Kruczkowskiego 5, Park Karola Beyera, 00-375 Warszawa. Kontakt: tel. (22) 443 07 56, więcej informacji na stronie www.firma.um.warszawa.pl.


KOCHASZ TANIEC? Centrum Tańca Swing w Łomiankach serdecznie zaprasza na bezpłatne, integracyjne zajęcia taneczne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17:30-20:30 (grupy początkujące) oraz w piątki w godz. 15:30-17:00 (grupa zaawansowana)  w Centrum Tańca Swing przy ul. Równoległej 22 a w Łomiankach.  Zapisy pod nr. tel. 604 534 990.

OGŁOSZENIA

PRACA DLA KIEROWCY Zatrudnię kierowcę C+E, stała trasa, karta kierowcy. Tel. 513 144 909.
PRACA DLA OPIEKUNKI Pilnie poszukuję opiekunki do osoby dorosłej (po operacji), na pełen etat, w Lipkowie. Więcej informacji pod numerem tel. 609 219 887.
PRACA DLA KIEROWCY  Dam pracę na stanowisku kierowca C+E. Cały kraj, pon.-pt. Jazda pod spedycją. Tel. 604-218-471.
PRACA  PRACOWNIK SORTOWNI  K-ex Sp z.o.o poszukuje pracownika sortowni. Warunki: od pon. do pt. w godz. 20:00-4:00; okres próbny: 90 zł netto za noc umowa zlecenie; nie wymagamy doświadczenia. Miejsce pracy: Mościska, ul. Bakaliowa 1. CV prosimy przesłać na adres: marcin.stolarski@k-ex.pl, lub prosimy o kontakt tel. (22) 244-82-56, po godz. 12:00.

7 kwietnia 2016, nr 477

GMINA, URZĄD, TEREN

BIEG BABICKA DZIESIĄTKA-ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU.  9 kwietnia 2016 r. odbędzie się największa w tym roku impreza sportowa w Gminie Stare Babice. Start biegu o godz. 10:00. Trasa będzie przebiegać przez Stare Babice, Lipków oraz Zielonki Parcele. Start i meta zlokalizowane będą w centralnym punkcie naszej gminy przy ul. Rynek w Starych Babicach. Dla pojazdów mechanicznych zostaną zamknięte następujące ulice: w godz. 7:30–12:00 ul. Rynek w obydwu kierunkach od ul. Okulickiego do ul. Sienkiewicza, w godz. 10:00–12:00 ul. Sienkiewicza w obydwu kierunkach od ul. Rynek do ul. Białej Góry, 10:10–10:40 ul. Mościckiego w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Białej Góry do ul. Paschalisa Jakubowicza, 10:40 – 11:20 ul. Paschalisa Jakubowicza oraz ul. Sportowa w obydwu kierunkach, 11:20 – 11:35 ul. Białej Góry w obydwu kierunkach na odcinku Zielonki Parcela – ul. Sienkiewicza. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy, jednocześnie zachęcamy do kibicowania biegaczom!


BADANIE ANKIETOWE NA TERENIE GMINY Uprzejmie informujemy, że w dniach 9-16 kwietnia 2016 r. wśród mieszkańców Gminy Stare Babice zostanie przeprowadzone badanie ankietowe dotyczące potrzeb w zakresie świadczenia wybranych usług publicznych w gminie oraz korzystania z lokalnych przestrzeni publicznych. Badanie zrealizują studenci gospodarki przestrzennej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jeśli do Państwa drzwi zapuka ankieter legitymujący się stosownym zaświadczeniem oraz imiennym identyfikatorem, przyjmijcie go Państwo życzliwie i – w miarę możliwości – udzielcie odpowiedzi na pytania z ankiety. Ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi na pytania nie zajmą Państwu dłużej niż 15 minut.


PRZETARG USTNY (LICYTACJA) SAMOCHODU MERCEDES-BENZ Wójt Gminy Stare Babice ogłasza przetarg ustny (licytację) na sprzedaż pojazdu marki MERCEDES-BENZ Vito 110 Diesel 2,7 t, rok prod. 1997 stanowiącego  mienie  Gminy Stare Babice. Data pierwszej rejestracji: 7.08.1997 r.,  przebieg: 241753 km, kolor: niebieski, nr VIN VSA63807813061737, nr rejestracyjny WZ 30700. Pojazd posiada wyposażenie standardowe (1996.1-1997.08). Pierwszym właścicielem pojazdu jest Gmina Stare Babice. Cena wywoławcza samochodu wynosi 5500 zł brutto, w tym VAT (23 %). Postąpienie w licytacji wynosi 50 zł. Przetarg ustny (licytacja) odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice, w  sali im. S. Zająca (I piętro). Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 5% ceny wywoławczej = 275 zł, na rachunek bankowy Gminy Stare Babice konto: WBS Oddział Stare Babice 65 8015 0004 3000 1124 3030 0009 z dopiskiem „Wadium na zakup samochodu   MERCEDES-BENZ”,  w terminie do dnia 11.04.2016 r. Za datę wpłaty wadium uważa się dzień wpływu na konto Gminy Stare Babice. Regulamin przetargu (licytacji) dostępny jest na stronie internetowej www.stare-babice.pl w zakładce „Gmina Stare Babice”. W celu oględzin auta prosimy o kontakt z osobą upoważnioną – Jarosławem Płóciennikiem - Kierownikiem  Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonkach przy ul. Zachodniej 2, tel. 22 722-91-21.


POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) wydawana będzie żywność dla klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach. 13 kwietnia 2016 r. w godz. 10:00-13:00 żywność wydawana będzie w Urzędzie Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21, 14 kwietnia 2016 r. w godz. 10:00-13:00 żywność wydawana będzie w OSP w Borzęcinie Dużym ul. Warszawska 828.


JAK WYPEŁNIĆ ZEZNANIE PODATKOWE ZA ROK 2015? PODPOWIEDZĄ W URZĘDZIE GMINY  Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa - Bielany informuje, że w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 32 w dniu 15 kwietnia zaplanowany został dyżur pracowników Urzędu Skarbowego Warszawa - Bielany. Dyżur pełniony będzie w godzinach 9:00-14:30 w sali konferencyjnej urzędu gminy. Podczas dyżuru zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje o sposobie korzystania z e-Deklaracji oraz wyjaśnić wątpliwości związane z prawidłowym sporządzeniem zeznania podatkowego. Ponadto w dniu 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych będzie zorganizowany „Dzień otwarty”. W siedzibie Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany przy ul. Skalbmierskiej 5 będzie on trwał od godz. 8.00 do 13.00. W dniach 28 i 29 kwietnia czas pracy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany zostanie wydłużony do godz. 18:00.


ZGŁASZANIE WNIOSKÓW DO MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO Wójt Gminy Stare Babice zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Stare Babice Uchwały Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na różnych obszarach gminy Stare Babice, zwanego planem zagrodowym, zmienionej Uchwałą Nr XI/81/15 Rady Gminy Stare Babice z dnia 15 października 2015 r. Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego. Wnioski do planu należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Stare Babice. ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice w terminie do dnia 28 kwietnia 2016 r. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Wójt gminy informuje również, że Gmina Stare Babice przystępuje do postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko skutków realizacji ww. planu, obejmującego w szczególności sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokumentacja sprawy wyłożona jest do wglądu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 i można zapoznać się z nią w godzinach pracy urzędu. Wnioski na piśmie należy składać do 28 kwietnia 2016 r. w kancelarii urzędu gminy, pok. nr 10, pocztą na adres: 05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32, ustnie do protokołu w Referacie Planowania Przestrzennego w pok. nr 4 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (opatrzone podpisem elektronicznym) na adres: architektura@stare-babice.waw.pl. Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Informujemy, że Uchwała Nr IV/22/15 z dnia 5 lutego 2015 r. wraz ze szczegółowym załącznikiem graficznym dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Uchwały Rady Gminy".

OGŁOSZENIA

KOCHASZ TANIEC? Centrum Tańca Swing w Łomiankach serdecznie zaprasza na bezpłatne, integracyjne zajęcia taneczne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17:30-20:30 (grupy początkujące) oraz w piątki w godz. 15:30-17:00 (grupa zaawansowana)  w Centrum Tańca Swing przy ul. Równoległej 22 a w Łomiankach.  Zapisy pod nr. tel. 604 534 990.


CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SMOLNA Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w dniu 13 kwietnia 2016 r. w godz. 10.00-12.00 pn.: Pomysł     na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie zostało przygotowane przez eksperta ekonomiczno-prawnego z Krajowej Izby Gospodarczej.


BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA  LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się: 13 kwietnia w Łomiankach  przy Centrum Handlowym Łomianki Park, ul. Warszawska 201/203 oraz 13 i 14 kwietnia w Błoniu  przy Ośrodku Zdrowia, ul. Piłsudskiego 2/4.  Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: 50 – 69 lat to badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, które jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie www.fundusze.mammo.pl. Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 586662444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Centrala telefoniczna czynna jest 7 dni w tygodniu.

Załącznik: