SI UG - sierpień 2014

Drukuj

29 sierpnia 2014 Nr 406

Zebrania Komisji Rady Gminy Najbliższe wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy odbędzie się 2 września 2014r. o godz. 14.30 w Sali im. Stanisława Zająca Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32. Tematem posiedzenia będzie omówienie projektów uchwał na XL sesję Rady Gminy.


Sesja XL Sesja Rady Gminy odbędzie się 4 września 2014r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21. Z porządkiem obrad oraz treścią projektów uchwał można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl.


Scalenie i podziały gruntów we wsi Borzęcin Mały Wójt Gminy  zawiadamia, że projekt chwały Rady Gminy  o scaleniu i podziale nieruchomości razem z załącznikami (mapa i rejestr) będzie wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32 w pokoju nr 33, II piętro, w terminie od 08.09.2014 do 29.09. 2014 r.  w godzinach pracy urzędu. W okresie tym uczestnicy postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją oraz ewentualnie składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu. Złożone wnioski, uwagi  i zastrzeżenia zostaną zaopiniowane przez radę uczestników scalenia  i rozstrzygnięte przez Radę Gminy w Uchwale o scaleniu i podziale.


Akacja Krwiodawstwa Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „FLORIAN”, zwraca się do wszystkich osób, którym nieobojętny jest los innych ludzi, o  zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 roku (niedziela) na parkingu przed Centrum Medycznym „Arnica” w Starych Babicach przy ul. Rynek 10 w godz. 9.00 - 12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. 


Piknik Lotniczy upamiętniający 70. Rocznicę desantu pod Arnhem. 7 września 2014 r. godz.14:00, Zielonki Paracele „Polana Dwóch Stawów” przy ul. Południowej. W programie: skoki spadochronowe – w godz. 14:00 – 16:00, widowiskowe pokazy w stylu Red Bull Air Race na motoparalotni w godz. 14:00 – 19:00. symulatory lotów, kino plenerowe, niepowtarzalna przygoda z goglami Oculus Rift, historyczna gra terenowa, pokazy dla miłośników „małego lotnictwa”, stoiska multimedialne z grami strategicznymi. Dodatkowe atrakcje: Przeloty widokowe na motoparalotni (odpłatnie),  będzie również wojskowa grochówka dla każdego.


Piknik z okazji „Obchodów 600-lecia Bliznego”  Dnia  13 września 2014 roku odbędą się „Obchody 600–lecia Bliznego”. Impreza odbędzie się w Bliznem Jasińskiego przy  ul. T. Kościuszki w sąsiedztwie  przedszkola i kościoła. W programie przewidziane są występy artystyczne, pokaz iluzjonisty, zabawy dla dzieci z animatorami i wiele innych atrakcji.   Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 14.00.


Wybory samorządowe. W dniu 16 listopada 2014r odbędą się wybory do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa oraz wyboru wójta. Na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl w zakładce wybory udostępniono niezbędne informacje, natomiast na stronie www.stare-babice.waw. pl umieszczono podział powiatu warszawskiego-zachodniego na okręgi wyborcze.


Przeprowadzka BIBLIOTEKI Gminna Biblioteka Publiczna jest jeszcze nieczynna z powodu zmiany siedziby. Otwarcie biblioteki w nowym miejscu przy ul. Rynek 2 w Starych Babicach przewidziane jest w dniu 15 września br. Za utrudnienia wszystkich czytelników serdecznie przepraszamy.


Koncert w Starych Babicach. W niedzielę  31 sierpnia  o godz. 19.00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP  w Starych Babicach, odbędzie się koncert w 10. rocznicę inauguracji pierwszego festiwalu muzycznego w Krainie Chopina, wystąpią: Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce, Zespół Camerata Vistula, Andrzej Wróbel - kierownictwo artystyczne. Organizatorzy:  Wójt Gminy Stare Babice, Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego sponsor: Warszawski Bank Spółdzielczy. Wstęp wolny. Zapraszamy

Załącznik: 


14 sierpnia 2014 Nr 405

Wielki Festyn Babicki 2014 Tradycyjnie, jak co roku, 15 sierpnia odbędzie się Wielki Festyn Babicki. Zapraszamy serdecznie do Zielonek Parceli na Polanę Dwóch Stawów, ul. Południowa od godz. 14.00. Podczas gminnego festynu, jak zwykle czekać na Państwa będzie mnóstwo atrakcji. Imprezy towarzyszące to m.in. konkurs wędkarski i II Zlot Pojazdów Zabytkowych. W programie przewidziane są: występy artystyczne, występy chórów gminnych, Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego. Zostanie także rozegrany Finałowy Turniej GP Stare Babice w siatkówce plażowej. W trakcie Turnieju zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy tego sezonu w kategorii kobiet i mężczyzn. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w Turnieju, jak również do dopingowania naszych zawodników.  Plan turnieju na stronie www.gosir.stare-babice.waw.pl. Ponadto, podczas Festynu, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pokazy sztuk walki, pokazy tańca BOOGIE WOOGIE. Na scenie zagrają: B-QLL, STREFA, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół BIG CYC. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Przeprowadzka BIBLIOTEKI Szanowni Czytelnicy! Obecnie Gminna Biblioteka Publiczna jest nieczynna do odwołania z powodu przeprowadzki na ul. Rynek 2 w Starych Babicach. Niezwłocznie po przeprowadzce zaprosimy Państwa do korzystania z naszych zbiorów w nowej siedzibie.


Projekt zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy wyłożony do wglądu W dniach od 4 sierpnia do 2 września br. będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Babice. Z projektem można zapoznać się:

  1. w siedzibie Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32 w pokoju nr 3, w godz. pracy Urzędu (poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 17.00, wtorek –czwartek od godz. 8.00 do 16.00 oraz piątek od godz. 8.00 do 15.00)
  2. na gminnej stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl

Nad przyjętymi w projekcie zmianami studium odbędzie się dyskusja publiczna dnia 25 sierpnia 2014 r. o godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy ul. Rynek 32 (I piętro).
Osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogą wnosić uwagi do projektu zmiany studium. Uwagi należy składać na piśmie do Wójta  z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej. adresu, oznaczenia nieruchomości, w nieprzekraczającym terminie do 23 września br.


Spływy kajakowe Zapraszamy seniorów 60+ na spływy kajakowe po Skrze i Narwi wraz ze zwiedzaniem Twierdzy Modlin. Transport i kajaki są bezpłatne. Terminy: 18 i 22 sierpnia 2014. Najbliższa zbiórka w poniedziałek o godz. 8.30 pod Urzędem Gminy ul. Rynek 21. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników. Więcej informacji www.fundacjakim.pl lub pod numerem tel. 606 225 863.


Stocznia kajakowa nad Krutynią Warsztaty szkutnicze oraz spływ kajakowy dla osób niepełnosprawnych odbędą się w dniach 23-29 sierpnia 2014. Fundacja Promocji Rekreacji „KiM” zaprasza wolontariuszy oraz osoby niepełnosprawne do udziału. Formularz zgłoszeniowy www.fundacjakim.pl . Dodatkowe informacje pod nr tel. 602-399-238.


600 lat LIPKOWA. Zapraszamy na uroczystość „600-letni Lipków atrakcją turystyczną Mazowsza”, która odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2014 r. w godz. 14.00- 19.00. na terenie parku przy koście św. Rocha w Lipkowie. W programie: występy Chóru Babiczanie, Babickiej Orkiestry Dętej  im. Krzysztofa Pendereckiego, koncert ludowej muzyki ormiańskiej  w wykonaniu Zespołu  Musa Ler. Ponadto, Inscenizacja historyczna walki Bohuna z Wołodyjowskim, wspomnienie historii Lipkowa, w tym literackich wątków sienkiewiczowskich i Lipkowskiej Manufaktury Pasów Kontuszowych ormiańskiego kupca Józefa Paschalisa Jakubowicza, pokaz szermierki na koniach, wystawa ormiańska i degustacja ormiańskich potraw, zabawy i atrakcje dla dzieci, występ Kapeli Praskiej. Uroczystość poprzedzi Msza Św. od godz. 13.00 w Kościele parafialnym w Lipkowie.


RODZINA POSZUKUJE ZAGINIONEGO 2 sierpnia 2014, w sobotę, ok. godz. 11-12 w Pruszkowie zaginął Paweł Siemiątkowski – mieszkaniec naszej gminy. Jeśli go widziałeś, zadzwoń 500 435 150 lub 506 232 519. Rodzina poszukująca Pawła razem  z Policją oraz Fundacją ITAKA będzie ogromnie wdzięczna za każdą pomoc.

Załącznik: 

ZUS  bliżej klienta. Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Warszawie  Inspektorat Warszawa Wola zaprasza na dyżur konsultacyjno – informacyjny dnia 8 sierpnia b.r. (piątek) w godz. 10.00 – 14.00 do Urzędu Gminy Stare Babice, sala im. St. Zająca (I piętro)ul. Rynek 32. Pracownicy ZUS udzielą informacji dotyczących:  prowadzenia działalności gospodarczej,  ubezpieczeń społecznych,  świadczeń emerytalno rentowych, Platformy Usług Elektronicznych (PUE).
Informacyjnie dodamy, że ZUS uruchomił dla swoich klientów nowy portal informacyjny w ramach realizacji projektu Platforma Usług Elektronicznych.  Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach 7 Osi Priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne – Budowa Administracji i Programu  Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Działania te są realizowane w celu zwiększenia dostępności i korzystania z nowoczesnych narzędzi usług elektronicznych, które umożliwiają załatwianie wielu spraw bez konieczności wizyty w placówkach ZUS-u. Rejestracja na PUE pozwoli na m.in. nieograniczony dostęp  do danych zapisanych na indywidualnym koncie w ZUS, zmianę danych identyfikacyjnych, przeglądanie stanu rozliczeń, jak również uzyskanie informacji o należnych składkach i wpłatach. Umożliwi także  rezerwacje wizyty w placówce ZUS przez Internet. Zachęcamy do skorzystania z powyższych konsultacji.


Zwrot podatku akcyzowego - informacja dla rolników. Przypominamy, że rolnicy zainteresowani zwrotem podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej mogą składać wnioski do Wójta Gminy Stare Babice, w terminie od 1. do 29. sierpnia 2014 r. Do wniosków należy dołączyć faktury za olej napędowy zakupiony w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2014 r. W 2014 r. stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wynosi 0,95 zł na 1 litr oleju. Sprawy w tym temacie prowadzi Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy (pok. nr 6) tel. 22 730-80-60 lub 22 730-80-61.


71. Tour de Pologne.  4 sierpnia  (w poniedziałek), odbędzie się drugi etap wyścigu  71. Tour de Pologne.  Kolarze wyruszą z Torunia do Warszawy i będą przejeżdżać  przez teren Gminy Stare Babice ul. Warszawską  po godz.  15.00. Przewidziana jest lotna premia, przy Hotelu „Splendor” w Babicach Nowych. Przez Warszawę przejazd jest zaplanowany ulicami:  Górczewską,  Leszno, Okopową, Al. Solidarności, Placem Bankowym, Marszałkowską (od Królewskiej zachodnią jezdnią pod prąd) Al. Jerozolimskimi (pod prąd), Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Senatorską do Placu Teatralnego gdzie znajdować się będzie linia mety.  Po przejechaniu mety skręcą w ul. Wierzbową, następnie pojadą ulicami Focha, Królewską do Marszałkowskiej i dalej tak jak wcześniej.

Zakończenie II Etapu Tour de Pologne przewidywane jest na godzinę 16:30. Wszystkich zainteresowanych kibicowaniem zapraszamy do Strefy Aktywnego Kibica przy hotelu „Splendor”w Babicach Nowych przy ul. Warszawskiej, gdzie od godz. 14.30 do 15.00 będą rozdawane koszulki identyfikujące mieszkańców. Zachęcamy również do fotografowania przejazdu kolarzy  przez naszą gminę i przesłania zdjęć na adres: newsletter@stare-babice.waw.pl.  Najładniejsze, z podpisem autora,   będą na gminnej stronie w Galerii Fotograficznej gminnej strony internetowej.


Zawiadomienie o rekrutacji do Niepublicznego Przedszkola „Jeżyk” w Latchorzewie W związku z rozstrzygnięciem otwartego konkursu ofert Gmina Stare Babice informuje, że została podpisana umowa na zapewnienie 15 dzieciom zamieszkałym na terenie gminy możliwości korzystania z przedszkola w oddziałach ogólnodostępnych. Przedszkole Niepubliczne „Jeżyk” w Latchorzewie przeprowadzi rekrutację 15 dzieci w wieku przedszkolnym na rok szkolny 2014/2015. Wnioski o przyjęcie do przedszkola, według wzoru zamieszczonego na stronie www.stare-babice.pl, należy składać w terminie do dnia 5 sierpnia 2014 r. w Przedszkolu Niepublicznym „Jeżyk” w Latchorzewie ul. Janowskiego 17. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbędzie się 7 sierpnia 2014 r. Lista dzieci przyjętych zamieszczona będzie na stronie internetowej Przedszkola www.jezyk.edu.pl w dniu 8 sierpnia 2014 r.
Projekt  zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy – wyłożony do wglądu.   W dniach od 4 sierpnia do 2 września b.r. będzie wyłożony do publicznego wglądu  projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Babice.   Z projektem można zapoznać  się:
w siedzibie Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 32 w pokoju nr 3, w godz. pracy Urzędu (poniedziałek  od godz. 8.00 do 17.00, wtorek –czwartek od godz. 8.00 do 16.00 oraz piątek od godz. 8.00 do 15.00.  
-  na gminnej stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl
Nad przyjętymi w projekcie zmianami studium  odbędzie się  dyskusja  publiczna dnia 25 sierpnia  2014 r. o godz. 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy ul. Rynek 32 (I piętro).
Osoby prawne i fizyczne  oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości  prawnej  mogą wnosić uwagi  do projektu zmiany studium. Uwagi należy składać na piśmie do Wójta  z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, w nieprzekraczającym terminie do 23 września b.r.

Załącznik: 
si_404.pdf578.66KB
si_404.pdf578.66KB