SI UG - wrzesień 2015

Drukuj

25 września 2015, nr 453

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntow i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposob użytkowania części gruntow, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatkow i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


TARGI PRACY Powiatowy Urząd Pracy zaprasza 28 września w godzinach 10.00 - 14.00 na Warszawskie Zachodnie Targi Pracy w PUP w Błoniu. W programie: aktualne oferty pracy, indywidualne porady doradców zawodowych, porady ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wstęp wolny.


PRACA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach poszukuje osoby do wykonywania usług opiekuńczych u starszej Pani – mieszkanki Gminy Stare Babice (dobrze widziany kurs – opiekuna osób starszych). Informacje pod nr tel. 22 722 90 11 lub zapraszamy osobiście w godz. pracy Ośrodka: pon. od 8.00 do 17.00, wtorek – czwartek od 8.00 do 16.00, piątek od 8.00 do 15.00.


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE – serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do 15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.


WYBORY PARLAMENTARNE. Dnia 25 października 2015 r. (niedziela) zostaną przeprowadzone Wybory do Sejmu RP  i Senatu RP . Głosowanie odbędzie się w godz. 7.00-21.00.

 1. Mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują w następujących lokalach wyborczych:
  • Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego przy ul. Kościuszki  1b,
  • Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21,
  • Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn w Szkole Podstawowej w Starych Babicach przy ul.  Polnej 40,
  • Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych przy
  ul. Akacjowej 12,
  • Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawska 697.
 2. Wszystkie lokale, z wyjątkiem lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w głosowaniu, są również  wyznaczone  do możliwości głosowania korespondencyjnego.
 3. Wyborca, do dnia 12 października 2015 r. mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
 4.  Uprawniony  wyborca, do dnia 16 października 2015 r. (piątek) może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21, w pok. 34: w poniedziałek w godz. 8.00-17.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00.
 5. Wyborca, na jego pisemny wniosek wniesiony do dnia 20 października 2015 r. może zostać dopisany do spisu wyborców
  w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania albo
  w której czasowo przebywa.
 6. Wyborca do 23 października 2015 r. może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, dzięki któremu będzie mógł głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców.

WYDARZENIA


FESTIWAL CHOPINOWSKI W najbliższą sobotę 26 września o godz. 19.00, koncert XI Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjnym BGŻ w Lesznie. Wystąpi kwartet puzonowy ”Trombastic”. Wstęp wolny. Koncert pod patronatem Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka. Organizatorzy: Wójt Gminy Leszno, Centrum Szkoleniowo – Konsultacyjne banku BGŻ BNP PARIBAS w Lesznie i Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego.


UROCZYSTOŚCI WRZEŚNIOWE 27 września zapraszamy mieszkańców gminy do wspólnego uczczenia wydarzeń wrześniowych. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30 w kościele pw. NMP w Starych Babicach, po czym nastąpi przemarsz z rynku na Cmentarz Wojenny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości. Po zakończeniu uroczystości serdecznie zapraszamy na wojskową grochówkę pod nowy Urząd Gminy przy ul. Rynek 21.

SPORT

KAMPINOSKIE SPOTKANIA JEŹDZIECKIE DLA CAŁEJ RODZINY! Tym razem to już FINAŁ KSJ na który zapraszamy w dniach  3-4 października do Stajni Zielonki w Zielonkach Wieś przy ul. Warszawskiej 452 (wjazd od ul. Sportowej – Lipków) Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to cykliczna impreza: sportowa, rodzinna, edukacyjna łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną, jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów
w zawodach sportowych początkującym zawodnikom. Szczegóły: www.ksj.waw.pl


18 września 2015, nr 452

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntow i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposob użytkowania części gruntow, a także wykazano nowe budynki, ktorych wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatkow i Ewidencji Działalności Gospodarczej, ktory mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


TARGI PRACY Powiatowy Urząd Pracy zaprasza 28 września w godzinach 10.00 - 14.00 na Warszawskie Zachodnie Targi Pracy w PUP w Błoniu. W programie: aktualne oferty pracy, indywidualne porady doradców zawodowych, porady ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wstęp wolny.


PRACA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach poszukuje osoby do wykonywania usług opiekuńczych u starszej Pani – mieszkanki Gminy Stare Babice (dobrze widziany kurs – opiekuna osób starszych). Informacje pod nr tel. 22 722 90 11 lub zapraszamy osobiście w godz. pracy Ośrodka: pon. od 8.00 do 17.00, wtorek – czwartek od 8.00 do 16.00, piątek od 8.00 do 15.00.

WYDARZENIA

FESTIWAL CHOPINOWSKI W najbliższą niedzielę 20 września o godz. 13.00, koncert XI Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, odbędzie się w zabytkowym kościele pw. Św. Bartłomieja w Rybnie koło Sochaczewa. Wystąpi duet ENSEMBLE. Wstęp wolny. Koncert pod patronatem Wójta Gminy Rybno Grzegorza Kropiaka organizatorzy: Wójt Gminy Rybno, Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie, Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego.


PRZEDSIĘBIORCY! W Warszawskim Centrum Przedsiębiorczości Smolna odbywają się cykliczne, bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, osób chcących założyć działalność gospodarczą i wszystkich zainteresowanych tematami. Szczegóły na stronie: http://www.firma.um.warszawa.pl.


NSCENIZACJA HISTORYCZNA Środowisko Żołnierzy "Grupy Kampinos" AK i Fundacja Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska serdecznie zapraszają na inscenizację historyczną ukazującą epizody pomocy Węgrów dla walczących żołnierzy AK w Powstaniu Warszawskim  na podstawie wspomnień Istvana Eleka w dniu 19.09.2015 o godz.14.00,  Lipków ul. Jakubowicza 120.


UROCZYSTOŚCI WRZEŚNIOWE 27 września zapraszamy mieszkańców gminy do wspólnego uczczenia wydarzeń wrześniowych. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30 w kościele pw. NMP w Starych Babicach, po czym nastąpi przemarsz z rynku na Cmentarz Wojenny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości.


RUSZYŁA XV EDYCJA PROJEKTU SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Projektu z naszego terenu, Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

STARE BABICE BIEGAJĄ! Gmina Stare Babice i GOSiR Stare Babice zapraszają na cotygodniowe, otwarte spotkania biegowe w Starych Babicach! Widząc ogromne i nieustannie rosnące zainteresowanie sportem w naszej gminie, postanowiliśmy stworzyć grupę pasjonatów biegania, aby wspólnie spotykać się, integrować, razem biegać. Celem inicjatywy Stare Babice Biegają jest zainteresowanie bieganiem jak największej liczby mieszkańców z naszych okolic. Zapraszamy w każdą środę o godz. 19.00 na bieżni przy szkole podstawowej w Starych Babicach.


BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH Od września 2015r. podmiotami odpowiedzialnymi za prowadzenie zajęć będą Kluby Piłki Nożnej z terenu Gminy. Zajęcia odbywać się będą: - w Starych Babicach na sali gimnastycznej w poniedziałki od 16:30 do 17:15 dla dzieci w wieku 3-4 lat oraz od 17:30 do 18:15 dla dzieci w wieku 5-6 lat; trenerem odpowiedzialnym za grupy jest Pan Michał Szczucki – tel. 665 004 074 oraz w Borzęcinie Dużym na boisku i sali gimnastycznej w poniedziałki od 18.00 do 19.00 i piątki od 17.30 do 18.30 dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz we wtorki od 17:30 do 18:15 dla dzieci w wieku 3-4 lat. Trenerami odpowiedzialnymi za grupy są: Michał Leśniewski – tel. 500 670 369 i Damian Gołębiowski. Zajęcia dla najmłodszych są BEZPŁATNE. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!


KAMPINOSKIE SPOTKANIA JEŹDZIECKIE DLA CAŁEJ RODZINY! W dniach 3-4 października w Stajni Zielonki przy ul. Warszawskiej 452 odbędzie się kolejna impreza z cyklu Kampinoskich Spotkań Jeździeckich. Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to cykliczna impreza: sportowa, rodzinna, edukacyjna łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną, jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów
w zawodach sportowych początkującym zawodnikom. www.ksj.waw.pl


11 września 2015

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntow i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposob użytkowania części gruntow, a także wykazano nowe budynki, ktorych wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatkow i Ewidencji Działalności Gospodarczej, ktory mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


TARGI PRACY Powiatowy Urząd Pracy zaprasza 28 września w godzinach 10.00 - 14.00 na Warszawskie Zachodnie Targi Pracy. W programie: aktualne oferty pracy, indywidualne porady doradców zawodowych, porady ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wstęp wolny.


PRACA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach poszukuje osoby do wykonywania usług opiekuńczych u starszej Pani – mieszkanki Gminy Stare Babice (dobrze widziany kurs – opiekuna osób starszych). Informacje pod nr tel. 22 722 90 11 lub zapraszamy osobiście w godz. pracy Ośrodka: pon. od 8.00 do 17.00, wtorek – czwartek od 8.00 do 16.00, piątek od 8.00 do 15.00.

WYDARZENIA


FESTIWAL CHOPINOWSKI W najbliższą niedzielę 13 września o godz. 20.00, koncert XI Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. Wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich organistów, o międzynarodowej sławie - prof. Józef Serafin, który na organach laseckiej świątyni zasiądzie po raz pierwszy. Wstęp wolny. Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego organizatorzy: Centrum Kultury Izabelin Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego, dofinansowanie: Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: "Kultura – Interwencje 2015".


EKOPIKNIK” PO RAZ 17! W niedzielę 13 września na scenie zaprezentują się znane i lubiane zespoły: „Zakopower” oraz „MIG”. Impreza rozpocznie się od godz. 14.00, tradycyjnie już na boisku Klubu Sportowego „Orzeł Kampinos” w Gminie Kampinos. W programie zaplanowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych. Nie zbraknie też kolorowych kramów, rękodzieła, stanowisk ze zdrowymi i naturalnymi produktami oraz cateringiem.


LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU Zapraszamy na konsultacje społeczne projektu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się 14 września (poniedziałek)o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32.


PRZEDSIĘBIORCY! W Warszawskim Centrum Przedsiębiorczości Smolna odbywają się cykliczne, bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, osób chcących założyć działalność gospodarczą i wszystkich zainteresowanych tematami. Szczegóły na stronie: http://www.firma.um.warszawa.pl. Najbliższe szkolenie przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki – „WSPIERANIE BADAŃ, ROZWOJU I INNOWACJI DO 2020”w dniu 16 września  w godz. 9.00-12.00, które odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.


INSCENIZACJA HISTORYCZNA Środowisko Żołnierzy "Grupy Kampinos" AK i Fundacja Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska serdecznie zaprasza na inscenizację historyczną ukazującą epizody pomocy Węgrów dla walczących żołnierzy AK w Powstaniu Warszawskim  na podstawie wspomnień Istvana Eleka w dniu 19.09.2015 o godz.14.00,  Lipków ul. Jakubowicza 120.


UROCZYSTOŚCI WRZEŚNIOWE 27 września zapraszamy mieszkańców gminy do wspólnego uczczenia wydarzeń wrześniowych. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30 w kościele pw. NMP w Starych Babicach, po czym nastąpi przemarsz z rynku na Cmentarz Wojenny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości.
RUSZYŁA XV EDYCJA PROJEKTU SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

KAMPINOSKIE SPOTKANIA JEŹDZIECKIE DLA CAŁEJ RODZINY! W dniach 3-4 października w Stajni Zielonki przy ul. Warszawskiej 452 odbędzie się kolejna impreza z cyklu Kampinoskich Spotkań Jeździeckich. Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to cykliczna impreza: sportowa, rodzinna, edukacyjna łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną, jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach sportowych początkującym zawodnikom. www.ksj.waw.pl

INWESTYCJE

BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach za budynkiem komunalnym przy ul. Rynek 21. Przypominamy o zamkniętym przejściu na tyłach budynku. Zakończenie prac przewiduje się na jesień tego roku.

NAKŁADKI ASFALTOWE Ulice: Kurpińskiego, Straussa, Stefaniego, Bacewicza, Ravela, Kopernika, Skrzetuskiego, Zielna.

ODNOWY PLACÓW ZABAW Zakończono I etap remontów placu zabaw w Borzęcinie Dużym i placu zabaw w Starych Babicach.

4 września 2015

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntow i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposob użytkowania części gruntow, a także wykazano nowe budynki, ktorych wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania.
Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatkow i Ewidencji Działalności Gospodarczej, ktory mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


UWAGA ROLNICY! Od 13 sierpnia do 11 września ARR przyjmuje wnioski o udzielanie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w roku kwotowym 2014/2015. Wnioski należy składać osobićie w godzinach pracy oddziału (pon.-pt. 7.45-15.45) lub wysłać pocztą na adres: Agencja Rynku Rolnego Oddział terenowy w Warszawie, al. Waszyngtona 146, 04-076 Warszawa. Wnioski można pobrać  na stronie internetowej ARR: www.arr.gov.pl. Kontakt: 22 515 81 32.


REFERENDUM 6 września odbędzie się ogólnokrajowe referendum. Lokale wyborcze:

 • Sołectwa: Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów - PRZEDSZKOLE W BLIZNEM JASIŃSKIEGO ul. Kościuszki  1b,   05-082 Stare Babice |Sołectwa:  Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków - URZĄD GMINY STARE BABICE ul. Rynek 21, 05-082 Stare  Babice
 • Sołectwa: Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn - SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH BABICACH  ul.  Polna 40, 05-082 Stare  Babice
 • Sołectwa: Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare - I GMINNE GIMNAZJUM W KOCZARGACH STARYCH ul. Akacjowa 12, 05-080  Izabelin
 • Sołectwa: Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BORZĘCINIE DUŻYM ul. Warszawska 697, 05-083 Zaborów.

Wszystkie lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w referendum oraz do możliwości głosowania korespondencyjnego oprócz lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin.
UWAGA:
1. Wyborcy do dnia 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
2. Uprawnieni wyborcy do dnia 28 sierpnia 2015 r. (piątek) mogą złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można  składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21,  w pok. 34  poniedziałek w godz. 8.oo-17.oo, wtorek-czwartek 8.oo-16.oo, piątek 8.oo-15.oo. Więcej informacji pod numerem tel. 22 722-90-36.
Lokale obwodowych komisji wyborczych w dniu 6 września 2015 r. (niedziela) będą otwarte w godz. 6.00 – 22.00.


TARGI PRACY Powiatowy Urząd Pracy zaprasza 28 września w godzinach 10.00 - 14.00 na Warszawskie Zachodnie Targi Pracy.  W programie: aktualne oferty pracy, indywidualne porady doradców zawodowych, porady ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wstęp wolny.

WYDARZENIA

OTWARCIE POLANY W LIPKOWIE  W związku z otwarciem i udostępnieniem dla turystów polany rekreacyjnej Lipków w ramach projektu pt. "Budowa infrastruktury turystycznej na polanie Lipków - ograniczenie antropopresji na ekosystemy KPN" serdecznie zapraszamy 5 września 2015 r. o godz. 12.00 na uroczystą inaugurację - imprezę rodzinną "Z korzyścią dla przyrody". W programie wiele atrakcji w tym rajd rowerowy i nordic walking, wspólne zabawy, konkursy, poczęstunek. Rejestracja na rajd rowerowy i rajd nordic walking oraz wszystkie szczegóły i plan imprezy znajdą Państwo na stronie internetowej Kampinoskiego Parku Narodowego www.kampinoski-pn.gov.pl


DOŻYNKI Zapraszamy na dożynki parafialne, które odbędą się 6 września w Borzęcinie Dużym. Rozpoczęcie o godz. 11.30 mszą św. w kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza. Po uroczystej mszy odbędzie się poczęstunek, a także występ gminnego chóru Sami Swoi.


DLA SENIORÓW Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dla których aktualna sytuacja seniorów i myśl o własnej starości w Babicach to temat wart dyskusji na spotkania dotyczące Rad Seniorów. Pierwsze odbędzie się już 9 września o godz. 18.00 w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.radyseniorow.pl.


LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU Zapraszamy na konsultacje społeczne projektu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się 14 września (poniedziałek)o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32.


RUSZYŁA XV EDYCJA PROJEKTU SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE LATA W sobotę 5 września zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół i razem weźcie udział w corocznym rajdzie rowerowym Na Zakończenie Lata. Start jak zawsze o godz. 10.00 z dwóch miejsc: spod urzędu gminy i z Placu Chopina w Borzęcinie Dużym. Uwaga! Trasa zmodyfikowana! Więcej informacji i mapa na www.gosirstarebabice.pl lub 22 722 91 21.

INWESTYCJE

BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach za budynkiem komunalnym przy ul. Rynek 21. Przypominamy o zamkniętym przejściu na tyłach budynku. Zakończenie prac przewiduje się na jesień tego roku.


NAKŁADKI ASFALTOWE Ulice: Kurpińskiego, Straussa, Stefaniego, Bacewicza, Ravela, Kopernika, Skrzetuskiego, Zielna.
ODNOWY PLACÓW ZABAW Zakończono I etap remontów placu zabaw w Borzęcinie Dużym i placu zabaw w Starych Babicach.

Załącznik: