Koncert „Retromania”

Zapraszamy na niezwykle urokliwy koncert „Retromania”, który oddaje niepowtarzalny klimat lat 20. i 30. XX wieku.

Dwudziestolecie międzywojenne na polskim rynku muzycznym to okres, kiedy trumfy święciło pierwsze rodzime studio Syrena Rekord. Wytwórnia płytowa wypromowała takie gwiazdy jak Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo. Ich największe przeboje, a także inne hity rewii, kabaretów i operetek wykona zespół Ola Troczyńska Quintet. Sala Widowiskowa wypełni się szlagierami lat 20. i 30. w nowych aranżacjach.

Na scenie wystąpi znana babickiej publiczności Ola Troczyńska-Rucińska, która w Domu Kultury Stare Babice prowadzi chór Aprobata. Aksamitna, ciepła barwa głosu wokalistki znakomicie podkreśla charakter romantycznych do granic możliwości oraz dowcipnych piosenek. Ola łączy swingową ekspresję ze współczesną muzyką indie pop. Jest laureatką wielu konkursów i programów telewizyjnych, m.in. dwukrotnie „Szansy na sukces”.
Jest dyrygentem i trenerem wokalnym, współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Prowadzi Studio Piosenki w Centrum Kultury Izabelin. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina na kierunku dyrygentura chóralna.

Podczas koncertu „Retromania” na scenie towarzyszą artystce wybitni polscy instrumentaliści młodego pokolenia.

Organizatorzy
Gmina Stare Babice
Dom Kultury Stare Babice

Patronat medialny
Gazeta Babicka

Adres wydarzenia: 

Dom Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2a, Zielonki-Parcela

Data wydarzenia: 
11-08-2019 17:00 do 19:00
Zobacz wszystkie wydarzenia