- Komisja Rewizyjna
Kontroluje działalność Wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych. Opiniuje wykonanie budżetu gminy i występuje z wnioskiem o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium Wójtowi.
Przewodniczący Komisji
Dorota Zwolińska
Członkowie Komisji
Dariusz Sobczak
Kazimierz Lade
- Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Zapoznaje się z treścią danego pisma, przeprowadza dyskusję nad podniesionymi w niej żądaniami i opiniami, zbiera materiały i przygotowuje projekt rozstrzygnięcia dla rady, która zajmuje się merytorycznym rozpatrzeniem danego pisma.
Przewodnicząca Komisji
Michał Starnowski
Członkowie Komisji
Marta Pamięta
Dorota Zwolińska
- Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu
Działa w zakresie planowania i ładu przestrzennego, strategii rozwoju gminy, gospodarki nieruchomościami, organizacji lokalnego ruchu drogowego i transportu zbiorowego, działalności finansowej, opiniowania budżetu i nadzorowania jego realizacji.
Przewodniczący Komisji
Remigiusz Fijołek
Członkowie Komisji
Anna Doberska
Paweł Karczmarek
Radosław Karpiński
Ewa Kawczyńska
Kazimierz Lade
Marta Pamięta
Jerzy Piętocha
Lucyna Skrzeczkowska
Dariusz Sobczak
Michał Starnowski
Krzysztof Szuba
Jadwiga Wasiak
- Komisja Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej
Obejmuje całokształt spraw związanych z edukacją publiczną i wychowaniem przedszkolnym, całokształt spraw związanych z pomocą społeczną, polityką prorodzinną i ochroną zdrowia, współpracą z organizacjami pozarządowymi, wspieraniem i upowszechnianiem idei samorządowej, kulturą i placówkami upowszechniania kultury, a także kulturą fizyczną, rekreacją i turystyką.
Przewodniczący Komisji
Radosław Karpiński
Członkowie Komisji
Anna Doberska
Paweł Karczmarek
Kazimierz Lade
Marta Pamięta
Dariusz Sobczak
- Komisja Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa
Obejmuje sprawy związane z ochroną środowiska, utrzymaniem czystości i gospodarki odpadami, rolnictwem, porządkiem publicznym i bezpieczeństwem mieszkańców.
Przewodnicząca Komisji
Marta Pamięta
Członkowie Komisji
Ewa Kawczyńska
Kazimierz Lade
Lucyna Skrzeczkowska
Michał Starnowski
Krzysztof Szuba
Jadwiga Wasiak
Dorota Zwolińska
Leszek Poborczyk
- Komisja Statutowa
Zadaniem doraźnej Komisji Statutowej będzie przygotowanie i przedstawienie Radzie Gminy projektu uchwały w sprawie zmian w statutach jednostek pomocniczych Gminy Stare Babice oraz projektu zmian w Statucie Gminy Stare Babice, uwzględniających obowiązujące przepisy prawa.
Przewodnicza Komisji Statutowej
Ewa Kawczyńska
Członkowie
Kazimierz Lade
Marta Pamięta
Lucyna Skrzeczkowska
Dariusz Sobczak
Michał Starnowski
Dorota Zwolińska